Autobus s kutnohorskými turisty měl cestou na hory nehodu 2009

S devadesátiminutovým zpožděním dorazili do krkonošského horského střediska v Horních Mísečkách účastníci letošního čtvrtého a posledního lyžařského jednodenního zájezdu pořádaného manželi Lukášem a Lenkou Podolákovými z kutnohorského odboru Klubu českých turistů.

Cestou tam měl autobus u Vítkovic menší kolizi, když zezadu do něj naboural nepozorný řidič osobního auta. „Autobus byl v pohodě, ale oprava poškozeného vozidla bude motoristu něco stát. Nechtěl bych být v jeho kůži,“ okomentoval následky dopravní nehody cestující Petr Vyhnánek.

Pobyt na horách nabídl dvaačtyřiceti turistům z Kutné Hory vcelku krásné počasí při teplotě pěti stupňů nad nulou a s občasným vykouknutím sluníčka, a tak se někteří vypravili na hřebeny hor na běžkách i po svých. Tam foukal silný vítr, byla mlha a teplota pět stupňů pod nulou.

Cílem těchto skupiny se stala Vrbatova bouda, odkud se pěší vydali zpět do Horních Míseček a ušli tak deset kilometrů. Běžkaři pokračovali po okruhu po hřebenech přes Labskou boudu, Pančavské vodopády a pramen Labe. Pak je čekal dlouhý pětikilometrový sjezd do horského střediska.

„Preferuji sjezdové lyže, a tak jsem stál na běžkách asi po třech letech. Trasa se mi velmi líbila. Pádů jsem měl však nepočítaně, ale stálo to za to,“ uvedl Petr Vyhnánek.

To desetiletá Markéta Dušátková opět měla sjezdovky a podruhé v životě okusila snowboard.

Libor Podolák s přítelkyní a jejich šestiletou dcerou Barborou okusili sjezd na sáňkách. „Dělali jsme obloučky stejně tak jako na sjezdovkách a jezdilo to nádherně,“ zažertoval Libor Podolák.

Organizátor všech čtyř zájezdů Lukáš Podolák cestou nazpět poděkoval nejprve své ženě Lence za administrativní věci, pak všem za účast a následně prozradil, že příští rok s manželkou plánuje další čtyři zájezdy, a to na místa zcela nová.„Jsme s Lenkou plni elánu a nadšení, takže již nyní připravujeme zájezdy na leden a únor roku dva tisíce deset. Chtěli bychom navštívit místa, kde jsme zatím nebyli. Vždyť je stále z čeho vybírat,“ zakončil Lukáš Podolák.