Řeka Lužnice na lodích 2009

Minulý víkend nás přivítaly meandry jihočeské řeky Lužnice. Základnu budujeme v kempu Majdaléna. Stavíme stany, odoláváme invazi komárů, popíjíme pivečko z bufetu. No a ráno nás vítá Suchdol nad Lužnicí, kde dáváme lodě na vodu a vyrážíme.

V řece je zatím dost vody, takže plujeme bez problémů. Sluncem vyhřáté písečné břehy nás lákají k zastavení, někdy nelze odolat a tak odpočíváme. Projíždějící lodě zdravíme vodáckým pozdravem AHÓÓÓJ.  Za chvíli pokračujeme dál. Místy se doslova proplétáme mezi vrbičkami, taky proplouváme  těch pár peřejí na jinak klidné řece a už nás vítá nesjízdný jez Pilař. Odtud to již není daleko na základnu, takže se za chvíli  kempem line vůně pečícího se masa, které nám Láďa doma připravil. To bylo ale papáníčko.

Nedělní ráno bylo podmračené, vypadalo to na déšť. Ale brzy se sluníčko prodralo skrze mraky a pak už zase byla sluneční neděle. Po zbourání stanů a sbalení všech věcí vyrážíme do druhé etapy. Nejdříve opět po řece  Lužnici, která se kroutí  tak, že skoro zapomínáme jezdit rovně a potom naše cesta pokračuje po Nové řece až k pomníčku na památku Emy Destinové, která si tato místa oblíbila na rybaření.

Lodě bylo nutno vytáhnout z vody, vyčistit, osušit, vše naložit do aut a po posilnění v nedaleké restauraci čekala na Lukáše, Lenku, Láďu, Zdenu, Jakuba a Přemka už jen dlouhá cesta domů. Jsme sice  znavení, ale nadmíru spokojení tím, jak se nám další oddílová akce zdařila.

AHÓÓÓJ.