Špindlerův Mlýn na lyžích 2010

Náš cykloturistický oddíl v čele s Lenkou a Lukášem Podolákovými opět zorganizoval autobusový zájezd na hory, tak jako už poněkolikáté za sebou v minulých letech.

V dnešní době je to dost rarita a také velké riziko, protože zaprvé nemusí být sníh a zadruhé nemusíme obsadit celý autobus zájemci z řad milovníků zimních sportů, nejen mezi členy TJ Turista Kutná Hora, ale i mezi širokou veřejností z Kutné Hory a blízkého okolí …

Tentokrát se povedlo obojí, takže jsme mohli ráno v 6:30 odjet směr Krkonoše, konkrétně Špindlerův Mlýn. Cesta proběhla hladce, bez nehod a problémů a brzy jsme vystoupili na centrálním parkovišti, kde se cesty účastníků zájezdu rozdělily: někteří šli na sjezdovky, někteří na běžky, někteří jen tak na turistickou procházku, což  je  při našich akcích také možné a někdy  i hojně využívané.

Dost lidí využilo možnosti vyvezení skibusem na hřebeny, takže za chvíli jsme vystoupili na sluncem zalité pláně a vyrazili směr Luční bouda. Syrový horský vzduch hned na začátku prověřil naše plíce, ale nikdo nic nevzdal a pokračovalo se dále. Parta se sice roztáhla na delší úsek, ale na Luční boudě při polévce a pivečku jsme se opět zformovali a pokračovali dále směr Výrovka.Cestou nám výhled zahalil mrak, člověk najednou ztratil pojem o čase a směru, ještě že v horách podle cest vytyčili směrové tyče. Tento stav ale trval jen okamžik a my se opět kochali krásným pohledem na zasněžené Krkonoše. Sil nám ubývalo, sluníčko se sklánělo k západu a my jsme sjížděli  poslední metry naší trasy do Špindlerova Mlýna.

Všichni dorazili včas a v pořádku, nikdo se během dne nezatoulal a nic nebránilo odjet domů. Unaveni, ale spokojeni a natěšeni na další, druhou letošní lyžařskou akci, Jizerské Hory, resp.lyžařské středisko v Hraběticích , kde je opět možnost individuálního sportovního vyžití – sjezdovky, běžky a nebo jen turistika.

Zaujal vás obsah tohoto článku o naší akci? Chcete jet na hory s námi? Tak potom vězte, že není nic jednoduššího, než zvednout telefon ve večerních hodinách a zavolat na tel.č.327 51 55 94.Zeptat se na podrobnosti (ty ale získáte i na těchto stránkách, leč informací není nikdy dost)  a zamluvit si místa v autobuse. Nejsme žádná cestovní kancelář, pouze oddíl nadšenců a  obětavých lidí, kteří i v této hektické době dovedou udělat něco navíc nejen pro sebe a své kamarády, ale i pro cizí, nově příchozí lidičky.

Takže … ahoj a nashledanou na některé z našich akcí.