Hrabětice na lyžích 2010

Šestého února jsme pořádali další zimní sobotní zájezd na hory do Hrabětic v Jizerských horách. Ač v okolí Kutné Hory stále leží  slušná vrstva sněhu, spousta lidí s námi odjíždí lyžovat. Běžky, sjezdové lyže, snowboardy, sáňky, prostě pestré vybavení na hory, jak se patří.

Autobus nás dovezl přímo až k lyžařskému středisku Severák. Tady se účastníci rozešli každý za svým sportem.

Členové cyklokroužku společně s většinou dalších běžkařů vynesli  své sportovní vybavení nahoru ke kapličce, kde si namazali běžky a vyrazili směr rozhledna Královka.Tentokrát se sluníčko schovávalo, převažovaly mraky a viditelnost nic moc.

Na Královce nás přivítalo teplo restaurace, kde jsme se osvěžili, každý podle své chuti,nabrali nových sil a pokračovali lesem dále směr jizerská magistrála.Tento úsek vždy prověří kvality lyžařů, protože stopa často kličkuje mezi stromy a není nouze o náhlou ztrátu ovládání lyží a následný vjezd do roští a závějí. A jak se potom z toho vyhrabat, to je legrace.

Stopa pokračovala a my jeli dále směr Šámalova chata na Nové louce. Cestou jsme potkávali dost vyznavačů bílé stopy, bylo vidět, že sobotního volna využilo na tento druh sportu více lidí.

Na Šámalově chatě jsme opřeli běžky venku, obsadili stoly v horním patře a velice si pochutnali na polévce a pivíčku. Tato akce byla odpočinkového rázu, takže jsme měli čas v klidu si povídat a těšit se z  krás hor. Po opětovném nasazení běžek jsme dále jeli podél vodní nádrže Josefův Důl, stoupání střídalo klesání a my se pomalu vraceli k lyžařskému středisku Severák.

Uložili jsme běžky do autobusu a v chatě Arnika počkali, až si sjezdaři zcela užijí strání a front u vleků. Pak už jen zbývalo nechat se autobusem, za večerního soumraku, dovézt domů.

Bylo hezky, a zase bude !

Za 5 dní jedeme na další akci, tentokrát do Černého Dolu. Neváhejte a pojeďte s námi ! ! !