Hory 2011

Lyžařský zájezd Hrabětice – 29.01.2011

Lyžařský zájezd Horní Mísečky – 5.3.2011

Sobota 5.března 2011. Dnes máme v pořadí již čvrtou zimní autobusovou akci pro milovníky sněhu a hor. Sluníčko se snaží už od rána, sněhu je dost, ikdyž kvalita bílé stopy je horší a horší. Po dojezdu na místo se účastníci rozprchli podle svých představ a přání – někteří na běžky, jiní na sjezdovku.

My vyrazili na běžky, tentokrát okruh směr bufet Na rovinkách. Stopa byla zledovatělá, kdo namazal klister, ten nezaváhal. Po několika stech metrech jsme se pokochali pohledem z dřevěné vyhlídky na lyžařské středisko Horní Mísečky, které se na opačné straně údolí rozprostíralo jako na dlani. Tady jsme vytvořili skupinovou fotografii a pak už nás cesta zavedla mezi lesní porost. Jelo se krásně, jen místy napadané jehličí na sníh občas zazlobilo. Počasí stále nádherné, bufet praskal přímo ve švech, jak se sem sjížděla spousta milovníků bílé stopy. Trochu jsme se tady posilnili, odpočinuli a vyrazili dál. Pouze s tím rozdílem, že teď už nás čekalo jen a jen stoupání. Ale vydrželi jsme  a u autobusu, který nás vezl zpět do Kutné Hory, jsme se sešli všichni. A také všichni si libovali, jak bylo dnes hezky.

Co dodat – jen pouze poděkování Lukášovi a Lence za všechny ty starosti s organizací všech čtyř jednodenních zájezdů na naše hory a všem lidem, kteří s námi vyjeli. Příště zase naviděnou. Skol.