Vánoční Jizerské hory 2013

Hned po vánocích jsme se vypravili do Jizerských hor. Čtyřdenní výlet s tábořištěm v Jablonci nad Nisou. Počasí nám cestou přálo. Slunce vrhalo prasátka od lyží upevněných na zahrádkách střech našich vozů po kraji. Osádky vozů mhouří oči a vyhlížejí sněhovou nadílku. Marně. Po příjezdu jsme obsadili „Vikýř“, batohy naházeli na hromadu a utíkali na tramvaj, která nás zavezla do Liberecké ZOO. Večer bylo zajištěno posezení v restauraci „U draka“. To byla príma ulejvárna pro dospěláky.

Druhý den jsme se rozdělili, někdo jel za sněhem, ostatní pěšky. Celý den byl volný program. Muzea, rozhledny, … Také v neděli mohl každý dělat, co chtěl. Medvědi vyrazili s Lenkou a Lukášem do Polska a dorost do Bedřichova a Hrabětic. Odpoledne se šli děti podívat do Galerie Belveder, kde pán ukazoval vyfukování ozdob ze skla.

V pondělí se vše řádně zabalilo, uklidilo a vyrazilo směr plavecký bazén. Kdo neplaval dal si kolečko kolem přehrady. Cestou zpět jsme se stavili na oběd, rozloučili s ostatními. A smutně špitli: “ Škoda jen, že nebyl sníh.“